ikonki

Szkoła Dobrego Czytania w CKZiU

W październiku, od kilkunastu lat, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: Książka to dopiero początek...W naszej szkole zaplanowaliśmy akcję promocji książki i czytelnictwa pod hasłem Szkoła Dobrego Czytania w CKZiU. Tytuł akcji został zaczerpnięty z czasopisma Psychologia w Szkole nr 3/2015. Szkole realizowaliśmy m.in. założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Już w piątek, 30 września zaprosiliśmy na otwarcie Szkoły Dobrego Czytania. Daliśmy znać, że czytamy i że książki nas obchodzą. W czytelniczym flash mobie udział wzięły klasy pierwsze i drugie technikum. Spotkaliśmy się na szkolnym Orliku i daliśmy się przyłapać na czytaniu ;)W pierwszym tygodniu października w bibliotece można było obejrzeć wystawę z okazji 70-lecia szkoły - Biblioteczne wczoraj i dziś.

Fotki z wystawy:


W październiku  można także było wziąć udział w warsztatach Quo vadis? - Do biblioteki!  oraz W poszukiwaniu książki - katalog online i nie tylko.


Rozpoczęła się realizacja projektów edukacyjnych. Dla uczniów w zawodzie technik reklamy i technik cyfrowych procesów graficznych biblioteka zaproponowała projekt Ubierz się w książkę (w) MECHANIK (u), czyli sleeveface w bibliotece szkolnej.Na zajęciach szkolnych poruszane były tematy dotyczące książek i czytelnictwa z wykorzystaniem serii artykułów z czasopisma Psychologia w Szkole nr 3/2015.