ikonki

Mistrz Mowy Polskiej

2 grudnia 2016 r. w ZSE w Nysie odbył się finał X Powiatowego Konkursu Mistrz Mowy Polskiej. W rywalizacji o tytuł Mistrza Mowy Polskiej wzięli udział  uczniowie nyskich placówek oświatowych: Diecezjalnego Liceum Humanistycznego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum.

Zadaniem każdego z 10 uczestników było wygłoszenie 3 – minutowej wypowiedzi na jeden z wylosowanych tematów. Dotyczyły one m. in. rozważań o sztuce, sztuce życia, kondycji współczesnego świata, pasji i doświadczeń czytelniczych, skomplikowanej mentalności Polaków.

Naszą szkołę reprezentował Kamil Jędryka (opiekun Joanna Tomasiak) i Stanisław Narloch (opiekun Izabela Jastrzębska).
Kamil w finale konkursu zabrał głos na temat „Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi”. Cassandra Clare. Podziel się swoimi doświadczeniami czytelniczymi.
Stanisław mówił na temat „Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie. Rozważ słowa Carlosa Ruiza Zafona, odwołując się do własnych doświadczeń czytelniczych.